PVC pinglaed

Sellel lehel annab meie firma D-design ülevaate PVC kilest valmistatud pinglagede kohta. Saate teada, mida PVC pinglaed endast kujutavad, millistesse ruumidesse neid saab paigaldada, millised on pinglagede plussid ja miinused ning jagame veidi tehnilist informatsiooni PVC kilest valmistatud lagede kohta. 


PVC kilest pinglaed on laialt levinud nii elu- kui ka avalikes ruumides. Neil on teist tüüpi lagede ees palju eeliseid.

PVC pinglagede eelised:

  1. PVC pinglagede värvigamma on laialdane, valida võib enam kui 150 tooni hulgast, võimalikud on eri värvi ja koostisega PVC kangaste (kilede) kombinatsioonid;
  2. PVC kile katab kindlalt kõik põhilae vead (soojusisolatsioonid, kommunikatsioonid, lakke kinnitatud akustilised materjalid on silma eest peidus – see annab ruumi heli- ja soojakindluse tõstmiseks lisavõimalusi);
  3. PVC laed kaitsevad tolmu ja vee eest, ülakorruselt lekkiv vesi ei kujuta endast ohtu;
  4. PVC laed ei takista lakke lisavalgustuse, ventilatsioonisüsteemi, signalisatsiooni ega suitsuandurite paigaldust; 
  5. PVC laed ei nõua pidevat hooldust, neid on lihtne pesta nende pinda katva imeõhukese teflonkihi tõttu; 
  6. PVC lagesid on kerge kokku panna ja vajaduse korral koost lahti võtta, sest kilet see ei riku. 

PVC kilest pinglagesid saab paigaldada igasugustesse köetavatesse elu- ja avalikesse ruumidesse, sauna ja basseiniruumi (PVC pinglaed on niiskuskindlad, ei karda korrosiooni, ei reageeri keemiliste ainetega, neile ei teki kondensaati isegi kõrge õhuniiskusega ruumides).  PVC pinnale kantud spetsiaalne bakterivastane kilekiht lubab seda materjali kasutada meditsiini- ja lasteasutustes. Montaaži käigus tekkinud uus laepind ei erine tavalisest kõvast laest ning on ideaalselt tasane ja ühtlane.

Mida kujutavad endast PVC pinglaed?

PVC pinglagi on esmajoones PVC kile. PVC kile on PVC lae peamine komponent. PVC kile kvaliteedist sõltub 60% paigaldatava PVC pinglae kvaliteet. PVC kilet lõigatakse spetsiaalsel tööpingil mõõtude järgi, mille määrab objektile sõitev mõõtja. Õigesti võetud mõõdud ruumist, kuhu pinglage kavandatakse, garanteerivad PVC lae kvaliteetse paigalduse ja kauakestvuse. 

Võite tellida mõõtja väljasõidu ja konsultatsiooni saada telefonil:  +372 56 260 152, +372 53 458 548

PVC kile – tehniline informatsioon.

PVC kile paksus ei ületa 35 mm, kaal 180–320 grammi ruutmeetri kohta.  PVC kile, mida kasutatakse lagede monteerimisel, on elastne ning peab vastu rõhule kuni 1000 Pa (PVC lagi suudab välja kannatada kuni 100 liitrit vett 1 ruutmeetri kohta) ega kaota seejuures välisilmet ega tehnilisi omadusi. PVC kile laius on 1,3 m kuni 2,2 meetrit. Vajadusel saab tükke keevituse teel ühendada, kusjuures liitumiskoha õmblust pole üldse võimalik märgata.

PVC pinglae montaažil kuumutatakse õhk ruumis kuni 70 oC, PVC kile elastsus seejuures kasvab ja see omakorda võimaldab kile kinnitada spetsiaalselt selleks monteeritud karkassile (liistule). Jahtudes omandab kile taas endised omadused, sealhulgas ka elastsuse.

PVC kilest ei tungi läbi vesi ega niiskus, selle pind jääb kuivaks. Kui ülemistel naabritel tekib uputus ning vesi hakkab lekkima, ei lase pinglagi ruumi interjööri rikkuda. Pinglaelt on vaja vesi lihtsalt eemaldada ning pärast seda omandab lagi uuesti endised mõõtmed ja tõmbub pingule. Vee eemaldamiseks võib kasutada valgusti avaust või ajutiselt pinglae nurka painutada ja seejärel see oma kohale paigaldada.

Tähelepanu!!! PVC kile ei kannata külma ja tema struktuur muutub juba õhu miinuskraadide korral. Kile hakkab lagunema, kui temperatuur langeb –40 oC.

Kas pinglaed on väärt seda raha, mida nende eest peab maksma? See küsimus on tekkinud paljudel teemast huvitatutel. Kuid mõelge sellele, et kui olete lae eest ühe korra maksnud, on tulemuseks ideaalselt sile laepind, kust kunagi enam ei pudene krohvitükke ega valgu alla vett, kui üleval uputab. Võite PVC kile abil kerge vaevaga endale saada puidust, marmorist või isegi kullatud lae. PVC kile pind omandab vastava värvi ja tekstuuri ning kõrvalt pole võimalik seda ehtsast eristada. 

 

Comments are closed